Kirli ellerinizi çocuklarımızdan çekin!Dün cansız bedeni üzeri taşlarla örtülü şekilde bulunan Sedanur’un otopsisinde cinsel istismar bulgularına rastlandı


Kars’ın Kağızman ilçesinde bir hafta önce, 16 Eylül Pazar günü, kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel, dün sabah saatlerinde de köye bir kilometre uzaklıkta, kayalık ve çalılık alanda, cansız bedeni üzeri taşlarla örtülü bir halde bulundu.

Sedanur’un cansız bedeni Erzurum Adli Tıp Kurumu’na getirilerek otopsisi yapıldı. Küçük çocuğun cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma ve morarma oluştuğu belirlendi, dolayısıyla vücudundaki darp izleri tanımlanamadı. Sedanur’un öldürüldüğünün kesin olduğunu belirten uzmanlar çocuğun bedeninde ölümünden sonra oluşan buluntular nedeniyle kesin ölüm nedeninin henüz belirlenemediğini ifade ettiler.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Sedanur’un kan, DNA ve iç organlarından örnekler alan uzmanlar, otopside tecavüz bulgusuna da rastladıklarını, alınan örneklerle cinsel istismarı da kesinleştireceklerini ifade ettiler.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.