3. Havalimanı’nda bir ‘iş kazası’ dahaİnşaat İş 3. Havalimanı çalışma kampında akşam üzeri bir ‘iş kazası’ daha yaşandığını duyurdu.Geçen hafta 3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler, kölelik koşullarında çalışmaya ve yaşamaya başkaldırmış, sendika temsilcilerinin de içinde olduğu 24 işçi tutuklanmıştı. Eyleme katılan ve gözaltına alınan yüzlerce işçi “yüz kızartıcı suç” kapsamında işten atılmıştı.

Resmi mercilerden kamuoyunu aldatmaya dönük üst üste koşulların düzeltildiğine dair açıklamalar yapılmıştı. İnşaat İş Sendikası 3. Havalimanı çalışma kampından ‘iş kazaları’ ve kölelik koşullarında çalıştırılmanın, taleplere yansıyan sorunların devam ettiğini yansıtan bilgilendirmelere devam ediyor.

Sendika akşam üzeri 3. Havalimanı şantiyesinde yeni bir ‘iş kazası’da bir işçinin daha yaralandığını duyurdu. İnşaat İş ambulansların havalimanına giderken artık siren çalmadığını da ifade etti.

İnşaat İş Sendikası’nın resmi Twitter hesabından şu mesaj paylaşıldı: Şantiyede şu an: Yine bir iş “kazası” yaşandı. İşçi arkadaşımız 6 metre yükseklikten düştü. Artık ambulanslar gelirken siren çalmıyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.