İngiltere’de UNITE sendikası: ‘Havalimanı işçileri bırakılsın!’Açıklamada, ‘İnşaat-İş’in, işçilere yapılan bu saldırılar karşısında çok büyük sorumlulukları var. Tutuklamalar onları hiçbir zaman yıldıramayacaktır’ denildi


YAŞANACAK DÜNYA

İngiltere’nin yaklaşık 1.4 milyon üyesiyle en büyük işçi sendikası olan UNITE, 3. havalimanı işçilerinin haklı talepleri için yaptıkları eyleme yönelik polis ve jandarma saldırısını kınadı ve tutuklanan 24 işçinin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Evrensel’de yer alan habere göre, Genel Sekreter Yardımcısı Gail Cartmail tarafından yapılan açıklamada, “Türk Devletine hiç zaman geçirilmeden tutuklanan işçileri serbest bırakma çağrısında bulunuyoruz” denildi.

“Gerekli sağlık koşullarının yaratılmamış olmasını, servis ve ulaşımın çok kötü olmasını ve bunun kazalarla sonuçlanmasını, kötü davranışları ve aylıkların ödenmiyor olmasını kınıyoruz” ifadeleriyle devam eden açıklama, “İnşaat-İş’in, işçilere yapılan bu saldırılar karşısında çok büyük sorumlulukları var. Tutuklamalar onları hiçbir zaman yıldıramayacaktır ve UNITE da sessiz kalmayacaktır. Biz omuz omuza olmaya, kendi haklarını için mücadele eden işçilerle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz. Beraber olunca kazanırız” sözleriyle sonlandırıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.