3. Havalimanı işçisinin öfkesi durulmuyor!İnşaat-İş 3. Havalimanı’nda yüzlerce işçinin bu sabah da servis eylemi yaptığını, bu eylemde de dört işçinin gözaltına alındığını duyurdu


İnşat-İş, 3. Havalimanı’nda bu sabah servislerin gecikmesi ve uzayan kuyruklar nedeniyle yüzlerce işçinin protesto eylemi yaptığını, asker ve polisin müdahale ederek, dört işçiyi gözaltına aldığını duyurdu.

Sendika’nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

İşçi arkadaşlarımız 3. Havalimanı’nda bu sabah da servis için protesto yapıldığını ve 4 işçinin gözaltına alındığını aktardılar. Arkadaşlarımızın aktardıkları şöyle:

 

Merhaba bu sabah servis sırası ve servislerin geç gelmesi nedeniyle yaklaşık 400 arkadaşımız ayaklandı. Islıklarla ve bağırarak protesto devam etti. Yine çevik kuvvet ve çok sayıda jandarma alana akın ettiler. Polisler işçi arkadaşların resmini çektiler. Şu an 4 işçi arkadaşımızı gözaltına aldılar. Bu gece etkili ve baskıcı bir operasyon bekliyoruz. Gidişat bu gösteriyor.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı