Termo Teknik’te 15 işçi daha işten çıkarıldıGeçtiğimiz Cuma günü kriz bahanesiyle 50 işçinin işine son verilen Termo Teknik’te bu sefer de 15 işçi işten çıkarıldı


Türkiye’nin en büyük 500 firmasından biri olan İngiliz sermayeli radyatör üreticisi Termo Teknik’teki işçi kıyımı devam ediyor. Kar oranları hayli yüksek olan, işletmesini kar oranlarıyla da doğru orantılı olarak büyütüp, teknik donanımını geliştiren Termo Teknik’ten geçtiğimiz Cuma günü kriz bahanesiyle 50 işçi işten atılmıştı. Aynı gerekçeyle kıyım devam etti, bu sefer de 15 işçinin işine son verildi.

Çelik-İş’in örgütlü olduğu MESS’e bağlı işletmede sendika cephesinden herhangi bir tepki olmadığı gibi, sendikanın kendisi de ortalıkta görünmüyor. Yaz aylarında iç piyasaya üretim yapan üretim bantlarını durdurularak işçilere yıllık izinlerini kullandıran fabrika yönetiminin, bunun arkasını işçi kıyımıyla getireceği belliydi.

Evrensel’e konuşan işçiler her şey bu kadar açıkken sendikanın buna rağmen kılını kıpırdatmadığını, sorulduğu zaman da “kriz var ne yapabiliriz” dediğini, şimdi kıyım karşısında da ortalıkta görünmediğini belirtiyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu