Bir emekçi intiharı daha…Çanakkale’de elektrikçilik yapan Ramazan Kavalcı evinde kendini asarak yaşamına son verdi


Son dönemde artan intihar haberlerine bir yenisi de Çanakkale’de eklendi. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de “Çocuğumun isteklerini karşılayamıyorsam neden yaşıyorum” diyen İsmail Devrim, intihar ederek yaşamına son vermişti. Tüm ülkeyi üzüntüye boğan Devrim’in ardından Çanakkale’de de 3 ve 6 yaşlarında 2 çocuk babası 41 yaşındaki Ramazan Kavalcı borçlarını ödeyemediği için evinde intihar ederek yaşamına son verdi. Kavalcı’nın tefeciye borçlandığı ileri sürüldü. Çanakkale’nin merkez Barbaros Mahallesi’nde meydana gelen olay, kentte kısa sürede yayıldı.

Olayın meydana geldiği 25 Eylül Salı günü, Kavalcı’nın eşi, 6 yaşındaki kızı Duru’yu okula götürmek için evden çıkarken, Ramazan Kavalcı’ya iki yaşındaki oğlunu kast ederek “Sen İsmail’in yanında dur, ben Duru’yu okula bırakıp geleceğim” diyerek evden çıktığı belirtildi. Kavalcı’nın, “Tamam ben de bir şeyler atıştırıp işe gideceğim” dediği, Kavalcı’nın eşinin, 2 saat sonra eve geri geldiğinde evin kapısını açamadığı, balkondan eve girmeyi denediği öğrenildi. Kavalcı, eve girdiğinde eşinin cansız bedeni ile karşılaştı.

BORÇLARI YÜZÜNDEN İNTİHAR

Olayın ardından yapılan incelemede, Ramazan Kavalcı’nın cebinden, borçlarının yazılı olduğu bir defteri çıktı. İddiaya göre elektrik dükkanı olan Kavalcı’nın tefecilere yaptığı borç giderek birikip 500 bin TL’yi buldu. Borçlarını ödeyemeyen ve alacaklıları tarafından sıkıştırıldığı bilinen Kavalcı’nın borçları yüzünden intihar ettiği belirtildi.

‘EVE EKMEK GÖTÜRECEK PARAM YOK’

Kavalcı’nın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre; olaydan bir gün önce arkadaşları ile bir araya gelen Kavalcı’nın sık sık telefonunun çalması arkadaşlarının da dikkatini çekti. Yanında bulunan arkadaşları, farklı numaralardan birçok defa arandığına şahitlik etti. Arayanların alacaklılar olduğunu tahmin eden Kavalcı’nın arkadaşları telefon görüşmelerinde Kavalcı’nın, “Eve ekmek götürecek param bile yok” dediğini ileri sürdü.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!