3. Havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı3. Havalimanı şantiyesindeki kötü çalışma koşullarının işçiler tarafından protesto edilmesinin ardında başlayan gözaltı ve tutuklamalara bugün bir yenisi daha eklendi


Çalışma koşullarının kötülüğü, polis şiddeti ve hakkını arayan işçilerin tutuklanmasıyla gündeme gelen 3. Havalimanı inşaatı şantiyesinde 12 Eylül Çarşamba günü 17 işçinin yaralandığı servis kazasının ardından direnişe başlayan işçiler şantiyeye basan polisler tarafından gözaltına alınmış, gözaltına alınan 401 işçiden 24’ü tutuklanmıştı.

Tutuklu işçilerin serbest bırakılması beklenirken geçtiğimiz gün, şiddetli yağmura rağmen servislerin geç gelmesini protesto eden işçilerden dördü daha gözaltına alındı.

Gözaltıları sosyal medya hesabından duyuran İnşaat-İş Sendikası yüzlerce kişinin katıldığı protestoya polisin müdahale ederek dört işçiyi gözaltına aldığını duyurdu.

Bugün akşam saatlerinde ise, gözaltına alınan dört işçiden üçünün tutuklandığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlarla görüşmeye çalışan avukatlardan alınan bilgiye göre, tutuklanan üç işçiden birinin adının Emin Irmak olduğu öğrenildi.

Artı Gerçek

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı