TOFAŞ da ‘iç pazardaki daralma’ dediKoç Holding ve Fiat Chrysler ortaklığı olan dev otomobil üreticilerinden TOFAŞ da iç pazardaki daralma gerekçesiyle Ekim ayında farklı günlerde Bursa’daki fabrikasında üretime dokuz gün ara vereceğini açıkladı


En yetkili ağızlar krizi ağız ucuyla kabul eder etmez bu sefer de “aştık ama” açıklamaları yaparken o, en büyük sanayi işletmelerinde bile kendisini hissettirecek bir şekilde “ben buradayım” diyor.

Ayakkabı sanayisinin devleri tek tek konkordato ilan ediyor, inşaat baronları projelerini yavaşlatıyor-işçi kıyımına gidiyor, hayat pahalılığı sıçramalı bir şekilde devam ediyor, “geçinemiyorum” diyen emekçilerin intihar haberleri giderek rutinleşiyor.

En son buna Koç Holding ve Fiat Chrysler ortaklığı olan dev otomobil üreticilerinden TOFAŞ eklendi.  Kamuyu Aydınlatma Platformu’na dün gece açıklama yapan TOFAŞ, Ekim ayında farklı günlerde Bursa’daki fabrikasında üretime dokuz gün ara vereceğini açıkladı.

Tofaş’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “Yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Şirketimiz Bursa fabrikasında Ekim ayında farklı günlerde toplam 9 işgünü üretime ara verilecektir” denildi.

Açıklamada, üretime verilecek aranın üst üste değil, aralıklı günlerde yapılacağı belirtildi.

Ayrıca Kontrol Et

İHD Van Şubesi’nden mülteci raporu: ‘Mültecilerin yüzde 98’i başına gelenleri anlatamıyor’

İHD Van Şubesi, kentteki mültecilerin yaşadıkları sorunlar ve hak ihlalleriyle ilgili hazırladığı raporu açıkladı.