Doğal gaza bir zam daha kapıdaGAZBİR Başkanı Yaşar Arslan en son Eylül’de zam yapılan doğal gaza şimdi yeniden yüzde 15 oranında zam yapılabileceğini “müjdeledi”!


Krizin işçi ve emekçilerin gündelik hayatlarının içine patlayan etkisi giderek büyüyor. Öncesi bir yana en son 1 Eylül’de konutta yüzde 9, sanayide yüzde 14 oranında zam yapılan doğalgaza bir zam daha kapıda.

Doğalgazda fiyat artışı kaçınılmaz hale geldi. Yüzde 15’lik bir oran söz konusu gibi görünüyor. Önümüzdeki dönem için bir oran söyleyecek olursak tümünde yüzde 15’lik bir oran söz konusu gibi görünüyor. Konutlara yüzde 9, elektrik üretiminde de yüzde 17 seviyesinde fiyat artışı gerçekleşebilir” diyen Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan bu zam “müjdesini” petrol fiyatı ve kurdaki yüzde 50’lik artışa bağladı.

Arslan, yaptığı açıklamada, doğalgazda fiyat politikasının petrol fiyatlarına göre belirlendiğine ve petrol fiyatlarının son iki yılda 50 dolardan 80 dolara yükseldiğine işaret etti. Konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatına son olarak 1 Eylül’de yüzde 9 zam yapıldığını hatırlatan Arslan, bu hatırlatmadan sonra da sanki gelir düzeyleri aynıymış gibi “Türkiye’nin doğalgaz fiyatı aslında Avrupa’daki en düşük fiyat” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi