Garanti Bankası şantiyesindeki işçiler ücret için iş bıraktıGaranti Bankası’nın İstanbul Kaynarca’daki teknoloji kampüsü inşaatında çalışan işçiler 2 aydır alamadıkları ücretleri için iş bıraktı


Krizin etkisi en ağır haliyle inşaat işkolunda hissedilmeye devam ediyor. Birçok yerde işçiler alamadıkları ücretleri için eyleme başlıyor, Nohoğlu İnşaat gibi alanında bilinen isimler bu gerekçeyle işçi kıyımına gidiyor, iflas açıklayan şirketler işçilerin alacaklarının sorumluluğunu üstlenmiyor.

Buna en son Garanti Bankası’nın İstanbul Kaynarca’daki teknoloji kampüsü inşaatında çalışan işçiler eklendi.

Şantiyede çalışan işçiler 2 aydır ücretlerinin verilmediğini belirterek, “Ücretlerimiz yatırılana kadar işbaşı yapmayacağız” dedi.

Evrensel’deki habere göre Garanti Bankası’nın ana işveren olduğunu belirten işçiler, “Arada bir firma, onun altında da taşeron var. Öğrendiğimize göre Garanti Bankası ve aradaki firma ödemeleri yapmış ama taşeron işçilerin ücretini ödemiyor. Aldığımız duyuma göre borçlu oldukları için hesapları bloke olmuş ve paralarını çıkaramıyorlar. Ama biz mağdur oluyoruz” dedi.

Ücretlerin ne zaman verileceğine dair bir açıklama yapılmadığını belirten işçiler, ücretleri ödenene kadar işbaşı yapmayacaklarını söyledi.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti