Urfa’da bir işçi daha kendini yakmak istediBugün Tarım Reform Müdürlüğü işçisi Abdullah Çalışkan, geçim sıkıntısı yüzünden kendini yakmak istedi


Geçinemeyen işçilerin isyanlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Geçim sıkıntısı ve ekonomik bunalım sebebiyle geçen hafta kendini ateşe veren İbrahim Emektar isimli gencin ardından bugün de Tarım Reform Müdürlüğü işçisi Abdullah Çalışkan, aynı sebeplerle kendini yakmak istedi.

Tarım Reform Urfa İl Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan 50 yaşındaki Abdullah Çalışkan, mesai başlangıç saatinde ekonomik sıkıntılarını gerekçe göstererek kendini yakmaya çalıştı.

Müdürlüğün bahçesinde üzerine yanıcı madde döken Çalışkan, iş arkadaşları tarafından engellendi. Olay yerine çağırılan sağlık ekipleri, polis gözetiminde Çalışkan’ı hastaneye götürdü.

Geçtiğimiz günlerde yine Urfa’da İbrahim Emektar isimli genç, “İşsizim ve açım” diyerek kendini ateşe vermiş, vücudunda yanıklar oluşmuştu. Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Emektar’ın durumunun ağır olduğu ve bir kolunu kaybetme tehlikesi olduğu öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi