Bir kadın daha IŞİD yöntemleriyle katledildiKadınlar IŞİD yöntemleriyle öldürülmeye devam ediyor. Şengül Vatansever de ayrılmak istediği sevgilisi tarafından önce yakılmak istendi, sonra hareket halindeki araçtan atıldı.


Kapitalist sistemin sacayaklarından biri olan erkek egemenliğe dayalı toplumsal ilişkiler de, sistemin kendisiyle birlikte ağır bir krizle sarsılıyor. Türkiye gibi ülkelerde bu, kadın cinayetlerinin sadece tırmanmasıyla, değil aynı zamanda bu cinayetlerin vahşice biçimlerde gerçekleşmesiyle de su yüzüne vuruyor. Kadınlar üzerinde kurdukları ya da kurmak istedikleri iktidarları sarsılan erkekler onları sadece sokak ortasında bıçaklamakla yetinmiyor, öldürmenin en vahşi biçimleri konusunda giderek birbirleriyle yarışır hale geliyorlar.

Kadın cinayetlerinde IŞİD’in katliam yöntemlerini kullanmak neredeyse rutinleşmeye başladı.

Bu cinayetlere en son ayrılmak istediği sevgilisi tarafından önce yakılan, sonra da araçtan atılan Şengül Vatansever eklendi.

Bursa’da yaşanan bu cinayette 2 çocuk annesi genç kadının ölmeden önce polise verdiği ifadede, “Önce beni yaktı, daha sonra elleriyle söndürerek arabaya geri bindirdi. Arabada kavga etmeye devam edince aşağı attı” dediği öğrenildi.

Vatansever, polise verdiği ifadede, Ü.V. ile yaklaşık 1 yıl süren ilişkisini sonlandırmak istediğini, ayrılmak üzere buluştukları sırada Ü.V.’nin benzin dökerek kendisini önce ateşe verdiğini, sonra söndürmeye çalıştığını söyledi.

Vatansever’in ifadesinde, “Ben yaklaşık 1 sene Ü.V. ile ilişki yaşadım. Daha sonra kendisine ayrılmak istediğimi söyledim. Fakat kabul etmedi. Bir süre bunu tartıştık, bunun üzerine Kütahya’dan Bursa’ya gelip benimle görüşmek istedi. Ben de kabul ettim, görüştük. Arabayla yolda giderken ben ona ‘Yeter artık ben seni istemiyorum, ayrılmak istiyorum’ dedim. O da bana ‘Asla olmaz, benden ayrılamazsın. Benden başkasıyla olamazsın’ dedi. Daha sonra tartışmaya başladık. Ben arabadan indim, o da arkamdan indi. Biz dışarıda tartışırken bir pet şişe içerisinde yanında getirdiği benzini kafamdan aşağı döktü, daha sonra beni ateşe verdi. Sonra pişman oldu, söndürmek istedi. Söndürmek isterken elleri yandı. Söndürdükten sonra yine arabaya bindik, bu sefer araba da tartışmaya devam ettik ve beni arabadan aşağı attı” dediği öğrenildi.

‘Babama söylemeyin, üzülmesin’

Şengül Vatansever’in hastaneye giderken, “Babama söylemeyin, üzülmesin” dediği öğrenildi.

Genç kadını yaktıktan sonra olay yerinden kaçmaya çalışırken trafik kazası geçiren zanlı Ü.V.’nin hastanedeki tedavisi devam ediyor. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tutulan ve hayati tehlikesi bulunan Ü.V.. hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, kendine gelir gelmez ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir