Beşiktaş Belediyesi işçileri iş bıraktıBeşiktaş Belediyesi’nde çalışan DİSK Genel-İş üyesi işçiler ödenmeyen ücretleri için bugün iş bırakma eylemi yaptı


Beşiktaş Belediyesi’nde çalışıp, DİSK Genel-İş’te örgütlenen işçiler ödenmeyen ücretleri için bugün iş durdurdu. Gazete Tamam’daki habere göre ücretlerinin ödenmesi için geçtiğimiz hafta belediye yönetimiyle Genel-İş arasında yapılan görüşmeden olumlu sonuç çıkmadı. Bu gelişme üzerine iş durdurma kararı alındı ve bugün uygulandı.

Çözüme gidilmediği takdirdeyse işçilerin yarın belediye binası önünde toplanacakları öğrenildi.

Sabah mesaisiyle başlayan iş durdurma eyleminde işçiler “Maaş yoksa iş de yok, emeğimizin karşılığını istiyoruz” diyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ‘FETÖ üyeliği’, ‘rüşvet’ ve ‘yolsuzluk’ iddiasıyla görevden alınmıştı. Şimdili yönetim Hazinedar dönemindeki yolsuzluklar nedeniyle bütçenin boşaldığını gerekçe göstererek, bunun faturasını da işçilere çıkarmaya çalışıyor. Tepki gösteren işçileriyse işçi kıyımıyla tehdit ederek sindirmeye çalışıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."