Doğalgaz ve elektriğe bir zam daha!BOTAŞ Ağustos ve Eylül aylarında astronomik zamlar yaptığı doğalgaza ekimde de zam yaptı, aynı zam elektriğe de yansıdı!


Ağustos ve Eylül aylarında doğalgaza konutta yüzde 9, sanayide yüzde 14 zam yapan Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) aynı astronomik zammı Ekim’e de taşıdı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da Eylül’de zam yapılan elektriğe bir kez daha zam yaptı!

Reuters’ın haberine göre Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ), doğalgaza bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yaptı.

Zammın, konut için yüzde 9, sanayi için ise yüzde 18,5 oranında olduğu belirtildi.

Reuters’a konuşan sektör kaynakları, maliyet artışına bağlı olarak BOTAŞ’ın tarifeleri 1 Ekim itibarıyla yeniden belirlediğini ve yeni tarifelerin ilgili birimlere iletildiğini kaydetti.

Elektriğe de zam

Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da elektriğe zam yaptı.

Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konut için yüzde 9, sanayi için yüzde ise 18 oranında zam yapıldı.

Eylül ayında da elektrik fiyatlarına yüzde 14,6 ila 16,2 arasında değişen oranlarda zam yapılmıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti