‘Polis Yasası’na karşı 40 bin kişi yürüdüAlmanya’nın Münih kentinde ‘Yeni Polis Yasası’na ve mültecilerin sınırdışı edilmelerine karşı onbinler sokağa çıktı


YAŞANACAK DÜNYA

3 Ekim “Almanya’nın yeniden birleşmesi günü”nde neonaziler Berlin’e çıkarma yapmak istedi. Doğu Almanya kentlerinden gelenlerle birlikte 600-1000 arasında kişi toplayabilen neonaziler, ancak polis korumasında yürüyebildiler.

berlin antifaberlin antifa

Birçok noktada toplanan ve çok daha kalabalık olan anti faşistler ise karşı-gösteriler örgütlediler. Faşistlerin eylemine müdahale etme girişimleri polis tarafından engellendi. Ama, toplandıkları yerde bir binanın üst katından aşağıya, faşistlerin üstüne su boca edilmesini (aşağıdaki videoda görüldüğü üzere) engelleyemediler!

Münih’te 40 bin kişi

Bavyera eyaletinde geçtiğimiz aylarda çıkarılan “Yeni Polis Yasası”na ve iltica başvuruları reddedilen mültecilerin sınırdışı edilmelerine karşı bugün Münih’te 40 bin kişi yürüdü.

Daha önce de polis yasasına karşı yapılan gösterilere onbinlerce kişi katılmıştı.

Resmi Twitter'da görüntüle

Seebrücke-München@SeebrueckeMuc

Leider können wir nicht fliegen für bessere Bilder, aber wir stehen unfassbar weit auf der . Schätzungsweise 40.000 Menschen! Ein unfassbares Gefühl!

Danke ALLEN die da sind!

Ein Antifaschist ?@EinAntifaschist

Kleine Dusche für NeuNazis.

Ayrıca Kontrol Et

FHKC’den soykırıma karşı bedenini ateşe veren ABD’li asker Bushnell’in eylemine ilişkin açıklama

FHKC, ABD Hava Kuvvetlerinde görevli 25 yaşındaki Aaron Bushnell’in Washington’daki İsrail Büyükelçiliği önünde “Özgür Filistin!” diye haykırarak bedenini tutuşturduğu eyleme ilişkin yazılı açıklama yaptı