Sürek avı devam ediyorİşçileri sindirmeyi hedefleyen İGA patronları ve onların devleti sekiz işçiyi daha gözaltına aldı


3. Havalimanı’nda sabaha karşı İGA patronları ve polis eşliğinde yaşanan baskında sekiz işçi gözaltına alındı. İşçilerden altısı apartopar tutuklanırken, ikisi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece 3. Havalimanı’nda yaşam hakkı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için yaptıkları eylemler şirket-polis-jandarma şiddeti ile karşılık bulan işçilere dönük operasyon dalgasına bir yenisi eklendi.

İnşaat-İş Sendikası’nın aktardığına göre, 3 Ekim gece saatlerinde havalimanı şantiye alanında çalışan sekiz işçi daha gözaltına alındı. Gözaltıların, İGA patronları ve polisin kamera kayıtlarına göre yapıldığı aktarıldı.

Gözaltına alınan işçiler gün içinde savcılığa sevk edildi. İşçilerden altısı tutuklanırken, ikisi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Böylece 3. Havalimanı’ndaki direniş nedeniyle tutuklanan işçi sayısı 33’e yükseldi.

İnşaat İş Sendikası konuya ilişkin “3.Havalimanı işçilerine dönük sürek avı hız kesmeden devam ediyor! İGA patronları ve polis tüm kamera kayıtlarını didik didik ederek köle olmadıklarını haykıran işçileri tespit etmeyi sürdürüyor” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir