Ankara’da yargı ve polisin yoğun mesaisi sürüyorAnkara Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan bir soruşturma kapsamında aralarında Ethem yoldaşın ailesinin de bulunduğu birçok eve baskın yapıldı, yazar Temel Demirer de aynı kapsamda İstanbul’daki evinden gözaltına alındı


Yazar Temel Demirer, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatıldığı belirtilen bir soruşturma kapsamında bu sabah saat 05:30 sıralarında İstanbul’daki evi basılarak, gözaltına alındı.

Ankara’da pek çok evin polis tarafından basıldığı bugün aynı zamanda Gezi Direnişi’nde polis kurşunuyla vurularak katledilen Ethem Sarısülük yoldaşın ailesinin evine de polis baskın yaparak, ağabeyi Mustafa Sarısülük’ü sordu.

Ankara’da kaç evin basılıp, kaç insanın gözaltına alındığı ve soruşturmanın hangi gerekçeyle yapıldığı henüz net değil. Baskın ve gözaltıların artması bekleniyor.

Ethem yoldaşın ağabeyi Mustafa Sarısülük sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sabahın kör karanlığında PKK/KCK operasyonu adı altında beni gözaltına almak için annemin evini basan @EmniyetGM sizden korkan alçak olsun…” dedi.

İstanbul’da gözaltına alınan yazar Demirer’in Ankara’ya götürüleceği öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı