Seçimlerden önce Kürt halkının iradesine ipotek çabasıAKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sefer de seçimlerin sonucunu bile beklemeden Kürt halkının toplumsal iradesine ipotek koymaya kalkıştı


AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Kürt halkının iradesine bu sefer de önümüzdeki yerel seçimler için ipotek koymaya soyundu. Kürt halkının on yıllar boyunca ödediği tüm toplumsal kazanımları zorbaca gasbeden, onu belleksizleştirmek-tarihsizleştirmek için elinden geleni yapan rejim, onca saldırıya rağmen bunu başaramayınca bu sefer de yapacaklarını önden ilan etme yoluna gitti.

Tayyip Erdoğan Kızılcahamam’da katıldığı bir açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bu seçimlerde de teröre bulaşmış olanlar, sandıktan çıkacak olurlarsa, öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok. Anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

24 Haziran seçimindeki sonuçlar nedeniyle Kızılcahamamlılara teşekkür eden Erdoğan, “Bu güçlü desteğin 2019 mahalli idareler seçimlerinde de artarak devam etmesini diliyorum. Kızılcahamam’dan yeni bir rekor beklediğimizi ifade etmek isterim” diye konuştu.

“Terör sorununu Türkiye’nin gündeminden tamamen çıkartmakta kararlıyız” diyen Erdoğan, “Operasyonlarımız aralıksız sürüyor. Hudutlarımızın dışında da teröristlere aman verdirmiyoruz. İnlerine giriyoruz ve gireceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Seçimden sonra anında gereğini yaparız’

Belediyelere kayyımlar atandığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

Belediyelerin bölücü örgütün kontrolünde olduğu dönemde, bizzat belediye başkanlarının himayesinde yapılan bu hazırlıkları deşifre ediyor, kayyumlarımız vasıtasıyla darmadağın ediyoruz. Milletin aracını, bütçesini teröristlere tahsis edenlerden işledikleri suçların hesabını sorduk, soruyoruz, soracağız.

 

Şunu da açık söylüyorum: Mart seçimleri geliyor. Bu seçimlerde de teröre bulaşmış olanlar, olur ya, sandıktan çıkacak olurlarsa, öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok. Anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz. Beklemek yok.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti