3. Havalimanı’nda gözaltılar sürüyor3. Havalimanında tek sıra arama dayatılıp üstleri ve çantaları aranan işçilerden, kimlik kartı olmayanlar gözaltına alınıyor


3. Havalimanı’nda işçilere yapılan kötü muameleler bitmek bilmiyor. Bugün İnşaat İş Sendikası’nın aktardığı bilgilere göre, şantiye girişinde işçiler servis araçlarından indirilip tek sıra halinde iki arama noktasından geçip arandıktan sonra yaya olarak yollarına devam ediyor. Üzerinden kimlik kartı çıkmayan işçiler o anda gözaltına alınıyor.

İki arama noktasından geçtikten sonra şantiyeye girebilen işçiler, çantalarının bile didik didik arandığını belirterek çalışma alanlarının iyice cezaevine dönüştürüldüğünü söylüyor. İşçilerin telefonlarının kontrol edildiğini, önceden onlara verilmeyen servis araçlarının yüzlerce jandarmayı ve polisi şantiyeye taşıdığını aktarıyorlar. Jandarma ve polis dolu araçları gören işçiler “Bu neyin korkusu?” diyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.