Bugün Maviş’e gidiyoruzBugün (14 Ekim Pazar) saat 13:00’te, 10 Ekim Ankara Katliamı’nda ölümsüzleşen tüm yoldaşlarımız, dostlarımız, kardeşlerimiz için Serdar Ben (Maviş) yoldaşın mezarı başında olacağız


10 Ekim Ankara Katliamı’nın 3. yıldönümünde, bu katliamda ölümsüzleşen tüm yoldaşlarımız, dostlarımız, kardeşlerimiz için BUGÜN (14 Ekim Pazar) Serdar Ben (Maviş) yoldaşın mezarı başında olacağız.

Yürüdüğümüz yolu aynı zamanda onların bıraktıkları değer ve anlamları büyütüp, çoğaltmak için çiğnediğimizi bir kez daha söyleyeceğiz, Maviş şahsında tüm ölümsüzleşenlerimize.

Yokluklarının yarattığı buz gibi soğuğu, mücadelenin soluğuyla ısıtmaktaki kararlılığımızı bir kez daha onların huzurunda dile getireceğiz.

Akşam köz olup düşer kalbimize
Ölüm yakışmıyor size destan yüzlüler
Buradasınız işte ta içimizde
Buradasınız dostlar yanı başımızda

Diyerek bir kez daha tazeleyeceğiz sözlerimizi…

Tüm yoldaşlarımızı, dostlarımızı yanı başımızda olmaya davet ediyoruz…

Tarih: 14 Ekim 2018

Saat: 13:00

Yer: Gazi Mezarlığı

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.