Soylu’dan yine hakaret-küfür-tehdit-böbürlenme!Süleyman Soylu Batman Jandarma Komutanlığı’nda yaptığı hakaret-küfür ve tehdit dolu konuşmada “Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor” dedi


Her ağzını açtığında aynı zamanda karanlık bir dönemin kapısı aralanan Süleyman Soylu şimdi de yerel seçimler öncesinde konuştu. Özellikle Kürt halkına, onun toplumsal örgütlenmelerine karşı kin ve düşmanlığın en düşkün biçimleriyle konuşan-hareket eden Soylu bir kez daha küfür, hakaret, tehdit ve şişinmelerle dolu bir konuşma yaptı.

Soylu’nun bu sefer teşrif ettiği adres Batman İl Jandarma Komutanlığı oldu. Burada yaptığı küfür-hakaret-tehdit ve böbürlenme dolu konuşmasında dikkat çeken noktalardan biri, “Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor” sözleri oldu. Her defasında bitirdik-ettik diyen Soylu, bu sefer işi büyüterek tüm bölgede borularının öttüğü havası atacak kadar ileri gitti.

Batman’da askerlerle kahvaltı yapan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Gercüş ilçesi kırsalında PKK’lilerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletmek için Batman’a geldiğini söyledi.

Teröre karşı büyük bir mücadele verdiklerini belirten Soylu, bugün şehirlerin huzur içinde olmasının nedeninin güvenlik güçleri olduğunu söyledi.

“Bu mücadeleyi sizler gerçekleştirirken milletimizin desteği ve duası sizlerle birlikte. PKK terör örgütü tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıya. Allah’a şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle terör örgütünün kökünü kazımaya, bitirmeye yönelik ciddi bir gayret söz konusu” ifadelerini kullanan Soylu, bunun hem sahaya hem de mücadeleye yansıdığını kaydetti.

Soylu, “Terör örgütünü ilk kez böyle yakaladık. Bir taraftan finansal kaynaklarını kestik, bir taraftan belediyelerden hem insan kaynağı temin ediyordu, hem para hem de lojistik temin ediyordu, onu kestik” ifadelerini kullandı.

Soylu, konuşmasında küfre varan şu ifadeleri kullandı:

Terör örgütünün kadınları ayrı adamları ayrı rezillikler yapıyor. Ahlaksızlar. Bu bölgemizdeki insanların huzurunu, birliğini ve beraberliğini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Hepinizin dağların en tepelerine çıkıp ‘artık sonunuz geldi hayvanlar’ diye haykırmanızı istiyoruz. Bütün dünyaya, kim arkalarında olursa olsun ister Amerika ister başkaları olsun nasıl sonlarının geldiğini hep birlikte gösterme iradesi bu aziz milletimizin en önemli nişanesi olacaktır.

Bölgede çok iş yapıldığını ifade eden Soylu, “Merak etmeyin, bu meselede sonuç bizim, hüsran ise terör örgütlerinindir. Çok iş yapıldı. Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir