Polisi kan banyosuna hazırlıyorlarRejim krizin toplumsal sonuçlarına böyle hazırlanıyor: İstanbul’da ani gelişecek olaylara karşı yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından komando eğitimi verildi


Ekonomik krizi “dış mihraklara” “ekonomik savaşa” bağlayan, enflasyon karabasanının sebebinin “fırsatçı esnaf” olduğunu ilan eden AKP’li devlet, işsizliğe-yokluğa-yoksulluğa ve krizin aklımıza gelebilecek tüm yıkımlarına karşı gelişecek toplumsal patlamalara dönük hummalı polisiye hazırlıklarla meşgul.

Rejimin en çirkef tetikçilerinden Yeni Akit’in “müjdelediği” bu hazırlıklar önümüzdeki dönemde sokağa çıkanın katliamlarla karşılanacağını haber veriyor.

Habere göre, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla İstanbul’da ani gelişecek olaylara karşı polisin daha çevik ve atak müdahale edebilmesi için yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından komando eğitimi verildi.

Habere göre eğitimin içeriğinde şunlar vardı: ‘Operasyonel atış teknikleri’, ‘Hareketli hedefe atış’, ‘Tek elle atış’, ‘Şüpheli kişi ve araç durdurma’, ‘Arama ve güvenli müdahale’, ‘Bina içi arama’, ‘Şahıs ve araç arama teknikleri’ ile ‘Yakın alan çatışma eğitimi’, ‘Şüpheli paketlere karşı güvenlik tedbirleri’, ‘El yapımı patlayıcılara karşı harekat tarzı’, ‘Pusudan kurtulma’, ‘Ani gelişen olaylara karşı harekat tarzı’

Fazla söze gerek yok. Bu başlıkların kendisi nasıl bir kan banyosuna hazırlandıklarının açık ilanıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Depremden Bir yıl Sonra Değişen Bir Şey Yok

“Şubat 2023 Depremleri 1. Yıl Raporu” yayınlandı