Madencilerin kule vinçteki direnişi sürüyorHattat Holding’e bağlı Hema madende taşerona bağlı olarak çalışan iki işçinin ödenmeyen ücretleri için kule vinçte başlattıkları direniş 4. gününde sürüyor, işçilerden biri dün akşam hastaneye kaldırıldı


Hattat Holding’e ait Hema madende taşerona bağlı olarak çalışan iki işçinin ödenmeyen ücretleri için kule vincine çıkarak başlattıkları eylemin 3. günü olan dün akşam, işçilerden biri hastaneye kaldırıldı.

Amasra Tarlaağazı Köyü’nde bulunan maden ocağında çalışan işçilerden Hüseyin Caner ve Vedat Suna, 3 gün önce maden sahasında bulunan yaklaşık 80 metre yükseğindeki kuyu vincine çıkarak eyleme başlamıştı.

Aynı zamanda soğuk hava koşullarına karşı da mücadele eden işçiler akşam saatlerinde üşüdükleri için kule tepesine çadır kurmuşlardı. İlerleyen saatlerde işçilerden Hüseyin Caner rahatsızlandı. Caner aşağıda bekleyen jandarma ekipleri, 112 sağlık ekipleri ve işçi arkadaşlarıyla birlikte merdivenlerden aşağıya indirildi. Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçi tedaviye alındı.

Diğer işçi Vedat Suna ise kulede eylemini sürdürüyor.

Telefonları üzerinden canlı mesaj yollayan işçilerden Suna, “Hema ve Denfa yetkilileri sizler sıcak yataklarınızda ben soğukta şu çadırda kalıyorum. Mutlu musunuz? Alın terimi almadan vazgeçemeyeceğim!” diyerek direnişteki kararlılığının altını bir kez daha çizdi.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu