Tutuklu havalimanı işçilerine kartpostallar…3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu, tutuklu işçilere kartpostal yollama eylemi gerçekleştirdi


Kadıköy Merkez PTT önünde toplanan 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu bileşenleri ve 3. Havalimanı destekçileri el yapımı kartların da aralarında bulunduğu dayanışma mesajlarını topluca tutuklu işçilere gönderdi.

Eylem sonrasında platform adına yapılan basın açıklamasında 3. Havalimanı İnşaatı’nda çalışan ve tutuklu işçilerin koşullarından bahsedilerek günümüze kadar gerçekleşen olaylar süreci aktarıldı. İşçilerle dayanışma çağrısı yinelendi.

Daha sonra söz alan İnşaat İşçileri Sendikası avukatlarından Ekin Güneş Saygılı, görüştüğü tutuklu inşaat işçilerinin durumunu aktardı. İşçilerin bazılarının yerlerde yattığını ve ailelerinden maddi destek alamadıklarını belirten Saygılı, tutuklu işçilerin dışarıda gerçekleşen olayları merak ettiklerini ve onlarla kart-mektup-faks yoluyla iletişim kurmanın önemini vurguladı. Saygılı, platformun yanı sıra 3. Havalimanı Direnişi’ne destek veren herkese tutuklu işçilerle maddi manevi dayanışma içinde olma çağrısı yaptı.

Konuşmalar ardından “İnşaat İşçisi Köle Değildir”, “Tutuklu İşçiler Serbest Bırakılsın” sloganları atıldı.

Direnişte olan Köroğlu İnşaat işçileri de açıklamaya destek verdi.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.