Tutuklu işçi: Özgür bir yarında görüşmek dileğiyle…3. Havalimanı şantiyesindeki işçi direnişinden tutuklanan Deniz Aslan mektubunda “Asıl sorun sizin anlattığınıza göre dışarıda hala sorunları çözülmeyen havaalanı işçilerinin durumu. Emin olun buradan yani cezaevinden daha çok düşündürüyor bizi, en azından beni” diyor


3’üncü Havalimanı işçilerinden Deniz Aslan’dan bir okurumuza mektup var. Henüz 18 yaşında olan Aslan, kocaman yüreğiyle “Asıl sorun sizin anlattığınıza göre dışarıda hala sorunları çözülmeyen havaalanı işçilerinin durumu. Emin olun buradan yani cezaevinden daha çok düşündürüyor bizi, en azından beni” diyor mektupta.

Oldukça anlamlı ifade ve temennilerin olduğu bu mektubun bazı bölümlerini yayınlıyoruz:

Öncelikle yazım çok kötü, umarım okuyabilirsiniz. Mektubunuz için teşekkürler. En azından cezaevinde “Ailemiz hariç bizi unutmayanlar varmış” dedirttiniz. Durumumuzu soracak olursan çok şükür iyiyiz, beraber koğuşta kaldığımız insanlar iyi. O konuda sıkıntımız yok.

 

Asıl sorun sizin anlattığınıza göre dışarıda hala sorunları çözülmeyen havaalanı işçilerinin durumu. Emin olun buradan yani cezaevinden daha çok düşündürüyor bizi, en azından beni. Bari burada kaldığımız için cefasını biz çekiyorsak en azından bunun karşılığı olarak oradaki kardeşlerimizin daha iyi şartlarda çalışıyorlar haberini alsaydık. Ama ne yapalım, şartlar bunu gösteriyor ve ne yazık ki yaşatıyor.

 

(…)

 

Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum: Bizim yaptığımız eylem millete, devlete, devlet makamlarına ve kolluk kuvvetlerine değil sadece bizi insanlık dışı şekilde çalışmaya mecbur eden “işverene” karşı bir eylemdi ve bu eylemde işveren dahil hiç kimseye küfür, kötü tezahürat, küçük düşürecek hiçbir söz ve hakaret yapmadık.

 

Umarım çıkınca en kısa zamanda yüzyüze konuşma fırsatımız olur, malumunuz mektupta her şey anlatılmıyor.

 

Özgür bir yarında görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın.

 

Deniz Aslan

 

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı