Flormar işçileriyle dayanışmaya…Gebze yarın iki işçi etkinliğine ev sahipliği yapacak. İlk önce Gebze Sendikalar Birliği bir yürüyüş-miting yapacak, ardından da sendikalaştıkları için işten atılan ve 5 aydır direnen Flormar işçileriyle dayanışma gecesi gerçekleştirilecek


Bir işçi havzası olan Gebze yarın iki ayrı işçi etkinliğine ev sahipliği yapacak. İlk olarak Gebze Sendikalar Birliği, krizin faturasının işçi ve emekçilere ödetilmek istenmesine ve ödetilmesine, sendikal örgütlenmeye karşı gelişen saldırılara-işçi kıyımlarına karşı yarın Gebze merkezde bir miting ve basın açıklaması gerçekleştirecek.

Yürüyüş-miting için işçilerin vardiya çıkış-girişleri dikkate alınarak belirlenen saat 17:00. Miting, Evlendirme Dairesi Müdürlüğü (eski öğretmenevi) önünden başlayıp, 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı veya Gölcüönü Meydanı’nda sona erecek bir yürüyüşle birlikte yapılacak.

Flormar işçileriyle dayanışma gecesi

Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin örgütlenmesinin ardından kademeler halinde 120’yi aşkın işçinin çıkartıldığı Gebze OSB’de kurulu Fransız sermayeli Yves Rocher ortaklı Flormar’da 5 ayını geride bırakan inatçı direniş, yarın Gebze’de yapılacak bir dayanışma gecesiyle buluşacak.

Birçok zorlukla baş ederek haklı direnişlerini sürdüren Flormar işçileriyle yapılan dayanışma etkinliği İstanbul Kadıköy’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi ile Petrol-İş Sendikası paydaşlığında gerçekleşecek.

Yarın akşam Çırağan Düğün Salonu’nda

Yarın akşam 19.00’da Hacı Halil Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 49 adresindeki Çırağan Düğün Salonu’nda gerçekleşecek dayanışma gecesinde çok sayıda sanatçı ve topluluk sahne alacak.

Yapılan dayanışma gecesinde çok sayıda sanatçı sahne alacak.

Dayanışma gecesine Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde ve Gebze’de direnişleri süren Cargill ve BBS Metal işçileri ile İstanbul 3’ncü Havaalanı’nın çalışanları da katılacak.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: