Real Market işçileri bugün de Axis AVM önündeReal Market işçileri bugünkü eylemlerine Axis AVM Media Markt önünde devam ettiler


16 aydır mücadele eden Real Market işçileri haklarını alabilmek için eylemlerini, inançla, kararlılıkla sürdürüyor.

Real Market işçileri direnişlerini kasa kilitleme eylemlilikleriyle devam ettiriyorlar. Direnişçiler, bugün de eylemlerini Axis AVM Media Markt Mağazasına taşıyarak tüm kasaları kilitledi.

Real Market işçilerinin kasa kilitleme eylemi yoğun polis ablukasına rağmen gerçekleştirildi. Kasa kilitleme eyleminin yapıldığı Axis AVM Media Market önü, çevresi çok sayıda sivil polis, Çevik Kuvvet ve Toma konuşlandırıldığı gözlerden kaçmadı.

Kasa Kilitleme Eylemimde Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Nakliyat-Iş yöneticileri de katıldı.

Real ve Uyum Makro Direnişçileri Axis AVM Media Markt Mağazasında ki Kasa Kilitleme Eyleminden Sonra AVM Önünü çıkarak basın açıklaması yaptılar. Direnişçi Real Market işçileri eylem ve basın açıklaması sırasında sarı sendikacılığa karşı ellerinde taşıdıkları döviz ile tepkilerini gösterdiler. Ayrıca direnişçi işçiler basın açıklaması sırasında “Metro-Media Markt işçinin tazminatını öde!”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız!”, “Kahrolsun sarı sendikacılık!”, “Media Markt’a girme zulme ortak olma!” sloganları atarak çevrede bulunanları kendilerine destek olmaya davet ettiler.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."