3. Havalimanı şantiyesinde işkence de direniş de bitmedi29 Ekim’de açılışı yapılacağı söylenen 3. Havalimanı şantiyesinde işçiler zaten bir işkence olan yemek sırasının çadırların kaldırılmasıyla bodruma taşınmasına tepki gösterdi, başlarında jandarma eksik olmadı


“Dünyanın en büyük havalimanı” denilerek caka satılan ve henüz tamamlanmamışken can güvenliğini de hiçe sayarak, “açılış yaptık” demek için 29 Ekim’de şatafatlı bir açılış yapmaya hazırlanılan 3. Havalimanı şantiyesindeki büyük işçi isyanı, irili ufaklı tepkiler ve tutumlarla içten içe devam ediyor.

İnşaat-İş Sendikası’nın sosyal medya hesaplarından bugün paylaştığı görüntü ve bilgiler bu gerçeğin ifadesi. Paylaşımlarda 29 Ekim’de yapılacak şatafatlı açılıştan önce işçilerin yemek yedikleri çadırların kaldırıldığı, artık aşina olduğumuz yemek kuyruklarının bu sefer de bodrum katına taşıdığı, işçilerin bu duruma tepki gösterdikleri ve jandarma gölgesinin eksik olmadığı belirtiliyor:

Arkadaşlarımız 3. Havalimanı şantiyesindeki insanlık dışı koşulların açılışa günler kala daha pervasız bir nitelik kazandığını söyleyerek şu bilgileri verdiler:

https://www.facebook.com/insaatis/videos/466665180489662/

 

Yapacakları şatafatlı açılışta bizim yemek yediğimiz çadırlar görüntülerini bozacak diye düşünmüş olacaklar ki kaldırdılar. Zaten bir işkenceye dönen yemek yeme faslımızı, bu sefer de bizi bodrum kata indirerek daha aşağılayıcı bir niteliğe dönüştürdüler. Bu aşağılamaya ve yemek yemenin işkenceye dönüştürülmesine karşı tepkilerimizi ıslıklarımızla ifade ettik. Bunun üzerine servislere bindirilerek başka yemekhanelere götürüldük.

 

https://www.facebook.com/insaatis/videos/1866760236741494/

 

3’üncü Havalimanı’nda reva görülen insanlık dışı muamelelere ses çıkaran arkadaşlarımızın tepesine ellerindeki coplarla işçilerin arasında dolaşan jandarmaları salmakta gecikmediler.

 

3. Havalimanı şantiyesindeki yemek çilesi bugünlük bitti! Bu çileye rağmen yemek yiyemeyen birçok oldu. Onlar da tepkilerimiz üzerine servislerle başka bir yere götürülerek, yemek yemeleri sağlandı” diyor arkadaşlarımız!

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: