Eski eşini canice öldüren katil: “Ne pişman olacağım. Herkes hak ettiğini yaşar”Eski eşini bıçaklayarak canice öldüren katil Hasan Gündoğdu, savunmasında “Korkutmak istemiştim. Amacım öldürmek değildi” dedi


Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Mimarsinan Mahallesi Selvi Sokak’ta meydana gelen korkunç saldırıda; Hasan Gündoğdu, eski eşi 38 yaşındaki Özlem Meşeli ile sokakta tartışmaya başlamış, tartışma sırasında hakkında eşi ve çocuğundan uzaklaştırma kararı bulunan Hasan Gündoğdu üzerindeki bıçağı çıkarıp Özlem Meşeli’yi 18 yerinden bıçaklamıştı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Meşeli, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, katil zanlısı eski koca ise Meşeli’nin çantasını alarak kayıplara karışmış ancak cinayet mahallinden kaçarken güvenlik kameralarına yakalanmıştı.

Hasan Gündoğdu’yu yakalamak için çalışmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, dün, Hasan Gündoğdu’nun saklandığı yeri budu ve cani adamı gözaltına aldı. İlk işlemleri için emniyete götürülen katil koca işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi.

Katil Hasan Gündoğdu emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği sırada kendisini görüntüleyen gazetecilerin “Niçin öldürdünüz?” sorusuna cevabı iğrençti: “Herkes hak ettiğini yaşar. Namus için öldürdüm”. Yine gazetecilerin “Pişman mısınız?” sorusu üzerine verdiği korkunç yanıt ise “Ne pişman olacağım, 10 milyon paramı yediler” oldu.

Gündoğdu, mahkemedeki savunmasında ise “Tasarlayarak yapmadım. Olay aniden oldu. Korkutmak istemiştim. Amacım öldürmek değildi” dedi.

Öte yandan Özlem Meşeli ile Hasan Gündoğdu’nun 18 yaşında bir oğulları olduğu, çiftin daha önce de defalarca kez tartıştığı ve Meşeli’nin eski kocası için uzaklaştırma kendisi için de koruma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti