Hema’daki kule eylemi kazanımla sonlandıHattat Holdin’e bağlı Hema Madeni’nde ödenmeyen ücretleri için kulede eylem yapan işçiler dün eylemlerini kazanımla sonlandırdı


Bartın’ın Amasra ilçesinde Hattat Holding’e bağlı Hema Madeni’nde alamadıkları ücretleri için asansör kulesinde eylem yapan işçiler eylemlerini dün sonlandırmıştı. İşçilerden Hüseyin Caner ve Vedat Suna 17 Ekim tarihinde maden sahasındaki kuyu üzerinde, yaklaşık 80 metre yükseklikteki asansör kulesine çıkarak eylem başlatmışlardı. Eylemin 3. Gününde işçilerden Hüseyin Caner fenalaştığı için hastaneye kaldırılmıştı.

Kule üzerinde soğuğa karşı çadır da kuran işçilerden Vedat Suna da dün fenalaşarak hastaneye kaldırılmış, eylemini sonlandırmıştı.

Suna hastaneden yaptığı video yayınla eylem sonucu tüm alacaklarının hesabına yatırıldığını belirterek, “Buradan işçi arkadaşlarıma sesleniyorum. Dayanışmak gerekliymiş, birlikten kuvvet doğuyor. Yenilmemek için birlik olmalıyız. Direnişimiz kesinlikle sonlanmayacak. Mücaledeyi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye vurguladı.

Ayrıca Kontrol Et

Samsun’da LCW İşçisi Baskı ve Mobbing Nedeniyle İntihar Etti

Samsun’un LC Waikiki mağazasında reyon yönetici olarak çalışan Muhammed Yavuz, bölge müdürü E.C.’nin sistematik mobbing ve baskısı nedeniyle intihar etti.