Termik santralde çalışan 30’a yakın işçi yemekten zehirlendiAfşin-Elbistan B Termik Santrali’nde çalışan işçiler, iş yerinde yedikleri akşam yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı


İş cinayetine sebebiyet veren ihmalkârlıklara eklenen gıda zehirlenmesi, günden güne yaygınlaşıyor.

Star Rafineri, Manisa’da bir fabrika ve basına yansımadığını düşündüğümüz başka zehirlenmelerden sonra bu sefer de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde çalışan bazı işçilerin yemekten zehirlendiği haberiyle karşı karşıyayız.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde çalışan 30’a yakın işçi, köfte, makarna, çorba ve meyveden oluşan akşam yemeğini yedikten sonra; ateş, mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikâyetleriyle Afşin ve Elbistan devlet hastanelerine kaldırıldı.

Her iki hastanenin de acil servislerinde müşahede altına alınan yaklaşık 30 işçiye serum ve ilaç tedavisi uygulandı. Kan örnekleri alınan işçiler, gerekli tedavinin ardından taburcu edildi.

Olay üzerine Afşin-Elbistan B Termik Santrali İşletme Müdürlüğü de, gıda zehirlenmesi şüphesi üzerine harekete geçti. İşçilerin yediği yemekten ve içilen sudan alınan numuneler, analiz için laboratuvara gönderildi.

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.