ABD’den Avrupa’ya yüzyılın en büyük mühimmat sevkiyatıABD, Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’ne bu ay yaklaşık 100 konteyner dolusu silah ve mühimmat sevk etti. Bu, Pentagon’un, 1999’da Yugoslavya’ya yönelik bombardımanlarda kullanılmak üzere gönderdiği silahlardan bu yana Avrupa’ya gerçekleştirdiği en büyük sevkiyat.


ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon), Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’ne, bu ay, çeşitli silah ve mühimmat dolu yaklaşık 100 konteyner sevk ettiği öğrenildi. Üssün sitesindeki verilere bakıldığında, sevkiyatın, Pentagon’un Yugoslavya’ya yönelik bombardımanlarda kullanılmak üzere 1999’da yaptığı mühimmat sevkiyatından bu yana Avrupa’ya yaptığı en büyük sevkiyat olduğu görülüyor.

Sitede yer alan açıklamada, konteynerlerin içeriğinin, ‘saldırgan aktörler tarafından gelebilecek tehditlerin karşısında hızlı tepki verebilmeyi’ amaçladığı belirtildi.

ABD’nin İkinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletine havaalanı olarak kurduğu Ramstein Hava Üssü, Washington’ın Avrupa’daki hava gücünün ve NATO’nun lojistik tesislerinin merkezi olarak kullanılıyor.

Sputnik

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”