İnşaat-İş: Onlar şatafatlı törenlerde, yöneticilerimiz ve işçi arkadaşlarımız zindanda!İnşaat-İş bugün debdebeli bir törenle açılışı yapılacak 3. Havalimanı’na ilişkin kısa bir açıklama yaparak sendikanın tarihini de anlatan bir sinevizyon paylaştı


İnşaat-İş, tamamlanan 1. Faz’ı bugün şatafatlı bir törenle açılacak olan 3. Havalimanı’na ilişkin hazırladığı bir sinevizyonu, sendikanın tarihini eylemleriyle anlatan ve bu tarihi 3. Havalimanı direnişiyle birleştiren kısa bir açıklamayla paylaştı.

İnşaat-İş’in açıklamasını ve sinevizyonu paylaşıyoruz:

https://www.facebook.com/insaatis/videos/1039099869626601/

Doğanın katli ve sayısı bile tam olarak bilinmeyen işçinin kanı pahasına yükselen 3. Havalimanı’nın tamamlanan 1. Faz’ı bugün şatafatlı bir törenle açılıyor.

 

İşçi kanına sudan ucuz muamelesi yapan, doğaya “üç beş ağaç” gözüyle bakan, burjuvazinin sınıf kibrini-nobranlığını,-asalak ve rantiyeci karakterini en mükemmel biçimde temsil edenler bugün şatafat ve debdebenin eksik olmadığı bir törenle bir kez daha “BİZ BUYUZ” diyecekler!

 

Bizim yöneticilerimizse kendi sınıflarına karşı görevlerini yerine getirmenin gönül rahatlığıyla olması gerektikleri yerdeler. İşçi arkadaşlarımız ve Dev Yapı-İş Başkanı’yla birlikte zindan duvarı arasında!

 

Onlar sınıf hareketi ve sendikacılığın önüne yeni bir çıta koyan 3. Havalimanı direnişinin parçası olmanın onurunu-gururunu yaşamları boyunca hissedecekler.

 

Bu gururu, suçlu olmadığımızı, muazzam bir emekle kök saldığımız o şantiyelerde her zaman aynı şeyi yapacağımızı “Yaptık, yine yapacağız!” diyerek de haykırdılar.

 

Sendikamızın temellerini atan ve 10 Ekim Ankara Katliamı’nda ölümsüzleşen kurucularımızın bıraktıkları YAPI’ya sayısız tuğla eklemiş olmanın gururu ve iç huzuruyla zindan duvarlarını aşıyor bilinç ve yürekleri.

 

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.