Makro-Taze Market’in cenaze töreniMakro-Taze direnişçileri temsili “Makro-Taze’nin cenaze” merasimini gerçekleştirdi.


Makro-Taze işçileri haklarını alabilmek için farklı bir eylem yaptı. Bugüne kadar Market önlerinde basın açıklamaları, kasa kilitleme eylemleri gibi eylemler yapan Makro-Taze direnişçileri eylemlerine farklılıklar katarak eylemlerini zenginleştiriyor.

Makro-Taze direnişçileri çalıştıkları market önünde bir araya gelerek Makro-Taze Marketin temsili cenaze törenini gerçekleştirdiler. Gerçekleştirdikleri eylemde haklarını alana kadar mücadele edeceklerini dile getirirken haklarımız “haram olsun” diyerek bir kez daha haykırdılar.

Makro-Taze Market önünde direnişçilerin yaptığı cenaze eyleminde, Nasıl biliyorsunuz? Bu şirketi sorusuna direnişteki işçiler hep bir ağızdan “Kötü biliyoruz” dediler. Ardından ‘hakkınızı helal ediyor musunuz’ şeklindeki soruyaysa “Haram olsun” diyerek haklarının gasp edilmesine tepkilerini gösterdiler. 

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat-İş: Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!

“Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!” başlıklı bir açıklama yapan İnşaat-İş, üye ve yöneticileri hakkında verilen ev hapsi kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, bu kararı tanımayacağını ifade etti. Sendika, 28 Şubat’ta bildiri dağıtmak üzere İFM Ziraat Kuleleri önünde olacağını kaydederek dayanışmaya çağırdı