Norveç’te NATO protestolarıNATO’nun ‘Soğuk Savaş’tan bu yana en büyük askeri tatbikatı sürerken çeşitli şehirlerde protesto eylemleri gerçekleştirildi


YAŞANACAK DÜNYA

NATO’nun “Soğuk Savaş”tan bu yana en büyük askeri tatbikatı olan “Trident Juncture 18″in sürdüğü Norveç’in çeşitli şehirlerinde dün (Cumartesi) protesto eylemleri yapıldı.

Birçok şehire yapılan eylemlerde “Norveç NATO’dan çık çık!”, “NATO’ya hayır, savaşa hayır!” sloganları öne çıkarken, Oslo’daki protesto gösterisine binin üzerinde kişinin katıldığı bildirildi.

Ülkede, geçtiğimiz hafta da protesto eylemleri yapılmıştı.

Adı geçmiyorsa da aslında Rusya’ya karşı olası bir çarpışmaya hazırlık ve gözdağı verme özelliği taşıyan “Trident Juncture 18” tatbikatı 25 Ekim’de başladı 7 Kasım’da son bulacak. Tatbikata 50 bin asker, 250 uçak, 65 gemi ve 10 bin araç katılıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Galloway, Filistin kampanyasıyla ara seçimi kazanıp Britanya Parlamentosu’na geri döndü: Bu, Gazze için!

Rochedale ara seçimini Gazze kampanyasıyla kazanan Galloway, İşçi Partisi liderine seslenerek "Keir Starmer – bu Gazze için" diyerek ekledi: "Filistin felaketini mümkün kıldığınız, teşvik ettiğiniz ve örtbas ettiğiniz için yüksek bedel ödeyeceksiniz."