Selvi ve Nursel öğretmenler yeniden tutuklandıKHK’yla ihraç edildikleri işleri için Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda eylem yapan ve daha önce de tutuklanıp, serbest bırakılan iki öğretmen, dün yeniden tutuklandı


OHAL KHK’sıyla işlerinden ihraç edilen öğretmenler Nursel Tanrıverdi ve Selvi Polat, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda “İşimiz, ekmeğimiz, onurumuz için direniyoruz” şiarıyla yaptıkları oturma eyleminin 86. haftası olan önceki gün gözaltına alınmışlardı. Daha önce de gözaltına alınıp, 2 hafta tutuklu kalan öğretmenler bu sefer de bir günlük gözaltından sonra 2911 Sayılı (Yasadışı eylem ve gösteri!) yasa gerekçesiyle tutuklandılar.

Tanrıverdi ve Polat, bir gün gözaltına tutulmalarının ardından dün adliyeye götürüldü. Savcılık işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen emekçiler tutuklandı.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.