CHP işçi Mahir Kılıç’ı gözaltına aldırdıCHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan İzmir Büyükşehir belediyesi işçisi Mahir Kılınç, CHP’nin şikayeti üzerine gözaltına alınarak, hastaneden serbest bırakıldı


İşe iade talebi kabul edilerek protokol imzalandığı halde işine geri dönmediği için 12 Ağustos’tan bu yana CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan İzmir Büyükşehir belediyesi işçisi Mahir Kılınç, CHP’nin şikayeti üzerine gözaltına alınarak, hastaneden serbest bırakıldı.

CHP yöneticileri, işine geri dönme talebiyle CHP Genel Merkezi önünde direnen ve 52 gündür B1 ve şeker almadan açlık grevi yapan işçi Mahir Kılıç’ın talebinin karşılanacağını söylediği halde, onu gözaltına aldırarak bir kez daha sınıf tutumlarının altını çizmiş oldu.

Ne olmuştu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kadro davası açtıkları için 258 kişi ile birlikte işinden atılan Mahir Kılıç, 13 Kasım 2017’de işe iade talebi ile açlık grevine başladı. 14 Mayıs 2018’de işe iade talebi kabul edilerek protokol imzalanmasına rağmen işe dönüş işlemleri askıya alındı.

Kılıç, 12 Ağustos’tan bu yana CHP Genel Merkezi önünde yine açlık grevi yapıyor. Kılıç’ın, B1 vitamini ve şeker almayı belirtildi.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat-İş: Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!

“Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!” başlıklı bir açıklama yapan İnşaat-İş, üye ve yöneticileri hakkında verilen ev hapsi kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, bu kararı tanımayacağını ifade etti. Sendika, 28 Şubat’ta bildiri dağıtmak üzere İFM Ziraat Kuleleri önünde olacağını kaydederek dayanışmaya çağırdı