İstanbul’da Devrimci Partililerin evlerine polis baskınlarıDevrimci Parti Genel Başkanı Adnan Akın ve parti üyelerinin evlerine polis baskını gerçekleştirildi. Evler dağıtıldı, kitaplar okunmaz hale getirildi, duvarlara TC yazılıp, hakaret içerikli işaretler çizildi!


İstanbul polisi bir “destan” daha yazdı. Saat 01:30 sıralarında  Devrimci Parti üyelerinin kaldıkları 3 ayrı eve baskın düzenleyen polisler, evleri, kitapları ve eşyaları kullanılmaz hale getirdi, duvarlara TC yazıp, penis işareti çizdi!

Aralarında Devrimci Parti Genel Başkanı Adnan Akın’ın da bulunduğu Kocamustafapaşa, Yeldeğirmeni ve Acıbadem olmak üzere 3 farklı noktada düzenlenen baskında kimse gözaltına alınmazken, Devrimci Parti üyelerinin isimleri soruldu.

Kitap ve dergileri yırttılar

Umut Gazetesi’nin haberine göre; Operasyon yapılan evlerden birisinde ev sahiplerinin bulunmadığı sırada kapıyı kırarak içeri giren polisler evin duvarlarına “T.C” yazıp “penis” çizdiler. Hz. Ali’nin resmi olan atkının üzerine basıp tükürdükleri, kitap ve dergileri de yırttıkları belirtildi. Aynı zamanda evdeki yiyecekleri de yerlere saçan polisler evin su borularını söktü. Evdeki eşyaların neredeyse tümü kullanılamaz hale getirildi.

Aynı zamanda Devrimci Parti Genel Başkanı Adnan Akın’ın evi de polisleri tarafından basıldı. Kapıyı kırarak içeri giren polisler evdeki kitapları ve dergileri okunmaz hale getirirken kıyafetleri de kullanılmaz hale getirdi.

Devrimci Parti baskınlara ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.