Ayakkabı atölyesinde yangınİstanbul Sultangazi’deki bir ayakkabı atölyesinde çıkan yangında dört işçi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


Şantiyelerde, atölyelerde, fabrikalarda, plazalarda kısacası kapitalist üretimin gerçekleştiği hemen her yerde iş cinayetleri ve “kazaları” da devam ediyor. Dün Ümraniye-Bostancı metro hattının yapımı çalışmalarında bir çökme tehlikesi olduğu biline biline dinamitle yapılan patlama sonucu bir sitenin güvenlik kulübesi çökmüş ve iki işçi hayatını kaybetmişti. Bugün de İstanbul Sultangazi’deki bir ayakkabı atölyesinde çıkan yangında dört işçi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Denetimsiz ve her türlü güvenlik önleminden yoksun bir şekilde üretim yapılan ayakkabı atölyelerinde daha önce de benzer yangınlar çıkmıştı.

Sultangazi 50. Yıl Mahallesi, eski Edirne asfaltı üzerindeki dört katlı bir apartmanın en üst katından bulunan bir bir atölyede de yangın çıktı. Mahsur kalan dört kişiden biri camı kırıp yan binaya geçerken, diğer üç kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Samsun’da LCW İşçisi Baskı ve Mobbing Nedeniyle İntihar Etti

Samsun’un LC Waikiki mağazasında reyon yönetici olarak çalışan Muhammed Yavuz, bölge müdürü E.C.’nin sistematik mobbing ve baskısı nedeniyle intihar etti.