Erdoğan burs alan öğrencileri “bedavacı” ilan ettiÇocuklarını yurt dışında burslu olarak okutan Erdoğan, bursla okumaya çalışan işçi emekçi çocuklarını “bedavacıkla” itham etti


Cumhurbaşkanı Erdoğan okuyabilmek için burs alan öğrencileri eleştirdi. Kredi almak varken karşılıksız burs alan öğrencileri “bedavacılıkla” itham etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi’nde Türkiye Gençlik Zirvesi’ne katılan Erdoğan “ Burslu öğrenci sayısı bu yıl 150 bine ulaştı. Gençlerimizde şöyle bir anlayış var. Gerçeği söylemem lazım. İlla burs… Niye burs? Bursun geri ödemesi yok. Be evladım, kredi aldığın zaman faizsiz iş bulmadan da değil, iş bulduktan sonra çok basit taksitlerle ödüyorsun. Bu seni bedavacılığa da alıştırmıyor. Bu milletin gençlerine bu yakışır.” sözleriyle burs alan öğrencileri eleştirdi.

Sadece geçtiğimiz yıl kredi ve öğrenim borcunu ödeyemeyen öğrenci sayısı 342 bin 282, borcun ise 2 milyar 95 milyon 228 bin 502 lira olduğu açıklanmıştı.

Yüz binlerce öğrencinin aldığı kredileri ödeyemediği, üniversiteli işsiz sayısının 55 ilin nüfusunu geçtiği ülkede, okuyabilmek için burs alan öğrencileri neredeyse “vatan hanini” ilan eden anlayış, yaşanan ekonomik krizi işçi ve emekçilerin sırtına yüklemeye çalışırken “sinekten yağ çıkarma”  uyanıklığıyla öğrencilerin cebine de göz dikmekten geri durmuyor.

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi