Paralarını alamayan üretici ve nakliyeciler eylem yaptıÖzelleştirilen Çorum şeker fabrikasından alacaklı olan üretici ve çiftçiler paralarının ödenmemesi üzerine eylem yaptı


Geçtiğimiz Nisan ayında Safi Holding’e 523 milyon liraya hibe edilen Çorum şeker fabrikasının paralarını ödemediğini söyleyen nakliyeci ve çiftçiler yol kesme eylemi yaptı.

Yaklaşık 50 kişi, Çorum-Ankara yolu üzerindeki tesise giderek yöneticilerle görüşmek istedi, ancak bu talep kabul edilmedi.  Bunun üzerine Ankara-Samsun karayolunu Samsun istikametinde trafiğe kapatan kitle oturma eylemi yaptı.

Bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi. Jandarmanın kitleye saldırması üzerine arbede çıktı. Yolun trafiğe açılmasının ardından kitle,  şeker fabrikasını işleten firmanın isim ve logolarının olduğu afişleri sökerek tepkilerini dile getirdi.

Eylem daha sonra sona erdi.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.