Saldırıya uğrayan tutukluların mektubuna sansürSilivri Cezaevi’nde saldırıya uğrayan ve yaşadıklarını yazan tutukluların mektubu sansürlendi


Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Musa Kurt’un 3 arkadaşına yönelik gerçekleşen işkenceyi ve cezaevinde yaşanan sorunları anlattığı mektubu Mektup Okuma Komisyonu tarafından sansürlendi.

Daha öncede tutuklu ve mahkumların mektuplarını sansürleyen, boş sayfa gönderen, yazıların üzerini karalayan komisyon,  bu defa da mektupta işkence ve sorunların anlatıldığı kısımların üzerini kağıtla kapatarak fotokopisini çekip gönderdi.

Silivri 9 No’lu Hapishanesi’nden Cumhuriyet Gazete ’sine mektup gönderen Musa Kurt’un mektubunda sadece giriş kısmındaki “Merhaba size 9’No’lu Silivri Kapalı Hapishanesi’nden yazıyoruz. Daha önce de yaşadığımız sorunlarla ilgili size mektup yazmıştık. Bu sefer 3 arkadaşımıza yapılan saldırıyla ilgili yazıyoruz “ kısmı ve sondaki “yaşadığımız sorunları ve yaşanan işkenceleri sizinle paylaşmak istedik” yazısı kaldı.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı