Stuttgart ve Köln’de savaş karşıtı eylemlerSilahlanma ve savaş karşıtı gruplar, Türkiye’ye ve S. Arabistan’a yapılan silah satışlarını kınadı


YAŞANACAK DÜNYA

Almanya’da silahlanma ve savaş karşıtı gruplar, Almanya’nın Stuttgart ve Köln kentlerinde sokağa çıktı.

Türkiye’ye ve Suudi Arabistan’a silah satışlarını kınayan protestocular Alman devletine “Silahlanmayı ve silah satışlarını durdurma” çağrısı yaptı.

Her iki eylemde de ‘’Faşizme hayır, savaşa hayır!, Silahlandırma yerine silahsızlandırma’’ sloganı ile “Afganistan ve Türkiye güvenli ülke değil, mültecileri göndermeyi durdurun!” vurgusu öne çıktı.

Konuşmalarda “Türkiye ve Suudi Arabistan’a silah göndermekle, onların işledikleri katliamların suç ortağı konumuna geliyoruz. Afganistan güvenli bir ülke değildir. Orada her gün insanlar öldürülüyor. Alman ordusu sözümona güvenlik için bir seneliğine gittiği Afganistan’dan 17 senedir geri gelmedi. Bu asla kabul edilemez!” ifadelerine yer verildi.

Türk devletinin Rojava’ya yönelik saldırılarında suç ortaklığı yapılmasına son verilmesi istendi, “Türkiye’ye silah satışlarının hemen durdurulması için Federal meclise baskı yaparak, silahların gönderilmesini durdurmalıyız!” denildi.

köln savaş karşıtlığı

Köln

stuttgart savaş karşıtlığı

Stuttgart

Ayrıca Kontrol Et

Galloway, Filistin kampanyasıyla ara seçimi kazanıp Britanya Parlamentosu’na geri döndü: Bu, Gazze için!

Rochedale ara seçimini Gazze kampanyasıyla kazanan Galloway, İşçi Partisi liderine seslenerek "Keir Starmer – bu Gazze için" diyerek ekledi: "Filistin felaketini mümkün kıldığınız, teşvik ettiğiniz ve örtbas ettiğiniz için yüksek bedel ödeyeceksiniz."