Bacasız fabrikaymış!AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ta yapımı devam eden 2500 kişi kapasiteli cezaevi için “bacasız fabrika” dedi


Bir taraftan sözde kader mahkumları olanlar için af konusunu tartışan AKP-MHP ikilisi okul, fabrika, açmak yerine durmadan saraylarına, saltanatlarına uygun büyüklükte cezaevleri yapmaya devam ediyor. Gasp edilen hakkını isteyenler, haksız hukuksuz yere işinden edilenler, kölece çalışmak istemiyoruz, insanca yaşamak istiyoruz diyenler onların gözünde birer terörist ve cezaevlerine konulması gerekiyor. Dolayısıyla yaptıkları devasa cezaevlerini “Bacasız fabrika” gibi görmeleri de kendilerine yakışır.

AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ta yapımı devam eden cezaevi için Yozgat Haber Twietter hesabından yaptığı açıklamada “Bacasız fabrika gibi çalışacak” dedi.  “2 tane bin 540 kişilik T Tipi kapalı cezaevimiz var. 960 kişilikte açık cezaevi olmak üzere toplam 2 bin 500 kapasiteli bir cezaevi. Burasının yaklaşık maliyeti 110 trilyon civarında. Burada kalan mahkum sayası daha da fazla olacaktır” diyen Başer, cezaevi güvenliğinin sağlanması için bir tabur asker bulunacağını ifade etti.

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.