İşçiler alacakları için 15. kata çıkarak ‘intihar ederiz’ dediAnkara’da konkordato ilan eden Hasoğulları firmasının yüklenici olduğu La Vida şantiyesinde işçiler ödenmeyen ücretleri için 15. kata çıkarak, “ödeme yapılmazsa intihar ederiz” dedi


Ankara’da CHP Genel Merkezi binasının yanında bulunan La Vida şantiyesinde işçiler, “ücretlerimiz ödenmezse intihar edeceğiz” diyerek 15. kata çıktılar. İnşaat-İş’in paylaştığı habere göre La Vida şantiyesinde yüklenici firma olan Hasoğlu yakın bir zamanda konkordato ilan etmiş ve işçilerin birkaç aylık ücretlerini ve diğer haklarını ödememiş.

İşçilerin ücretleri için intihar edeceklerini söyleyerek 15. kata çıkmasından sonra polis şantiye etrafını abluka altına aldı. Basın mensuplarını da bölgeden uzaklaştırdı, görüntü almalarını engelledi.

İnşaat-İş, Ankara temsilcisinin işçilerle görüşmek istediğini, fakat polisin bunu engellediğini, en son bir işçinin pazarlık için aşağıya indiğini, bir süre sonra da patronla temas sağlanıp görüşme yapıldıktan sonra tüm işçilerin indiğini duyurdu. İnşaat-İş, bu görüşmede nasıl bir anlaşmaya varıldığı ya da ne konuşulduğu konusunda bilgi alamadıklarını, inen işçilerin polis tarafından apartopar ambulansa bindirilerek kaçırıldığını duyurdu.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.