Uyum Makro işçileri, direnerek kazandılar7 aydır direnen, bu sırada defalarca polisin ve özel güvenliklerin saldırısına uğrayan Uyum Makro işçilerinin tazminatlarının eksiksiz ödendiği duyuruldu.


Gasp edilen haklarını alabilmek için yedi Aydır direnen Uyum Makro işçileri hedeflerine ulaştılar. İşçilerin Bugün  kıdem tazminatlarının tamamının hesaplarına yatırıldığı açıklandı.

Uyum Makro işçileri, çalıştıkları Uyum Makro marketlerin Migros’a satılması sonrasında tazminatları ödenmeden işsiz kaldıkları için, benzer durumdaki sınıf kardeşleri Real işçileriyle omuz omuza aylardır AVM’lerde eylem yapıyorlardı. Bu eylemler sırasında sayısız kez polisin ve özel güvenliklerin saldırısına uğrayan işçiler, çektikleri sıkıntılara rağmen gerilemeyip pes etmediler. Sonunda kıdem tazminatları, işçilerin ortak kararıyla hazırlanan listeye göre işçilerin banka hesaplarına yatırıldı.

Uyum Makro işçileri kazanımlarının ardından Real işçileri de, sınıf kardeşleri gibi kazanana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladılar.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: