AKP-CHP destekli İstinyePark AVM inşaatı işçi kanıyla yükseliyorÇED raporunun iptaline rağmen AKP-CHP desteğiyle devam eden İzmir İstinyePark AVM inşaatında bir işçi iskeleden düşerek yaşamını yitirdi


İzmir 2. İdare Mahkemesinin ÇED raporunu iptal etmesine rağmen, CHP’li Balçova Belediyesi ve AKP’li Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle sürdürülen İstinyePark AVM ve otel inşaatında iş cinayeti yaşandı.

Geçtiğimiz Perşembe günü inşaatta kalıpçı olarak çalışan Kasım Ak (41), iskeleden düşerek yaşamını yitirdi. Yaklaşık beş metreden aşağı düzen Ak, ambulansla Dokuz Eylül Hastanesine kaldırıldı. Ancak Ak kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

TMMOB İzmir İl Koordinasyonu geçtimiz ay bir açıklama yaparak mahkeme kararlarını hiçe sayarak İstinyePark AVM projesini durdurmayan CHP’li Balçova Belediyesi’nin, AKP’li Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte halkı kandırdığını belirtmiş, “Bizzat bir şirketin çıkarları uğrana işlem yapmamakta direten kurumlar kamu zararı yaratmakta ve kabul edilemeyecek suçlar işlemektedir. Kente ve halka karşı işlediğiniz suçlardan vazgeçin, yargı kararlarının gereklerini yerine getirin!” sözleriyle uyarmıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.