Seçim ‘çalışmaları’ tam gaz…AKP’li Gebze Belediyesi 8 bin alışveriş kartı için ihaleye çıkıyor. Böylece seçim ‘çalışmaları’ da star vermiş olacak


AKP seçim çalışmalarına başladı. Gebze Belediyesi 8 bin adet alışveriş kartı için ihaleye çıkıyor. Bu alışveriş kartlarının her birinde 200 lira yüklü olacak ve Gebze ilçesinin Ademyavuz, Yavuzselim, Cumhuriyet, Hürriyet, Mimarsinan, Ulus ve Beylikbağı mahallelerinde en az 15 markette geçerli olacak. Ayrıca dağıtılacak bu kartlara yeniden yükleme de yapılabilecek.

Sosyal devlet yerine sadaka kültürünü ve rüşveti yaygınlaştırmayı ilke edinen AKP rejimi, ekonomik krizin dar boğazında cebelleşen işçi ve emekçileri vereceği seçim sadakasıyla kendine yedeklemenin planlarını yapıyor. Her seçim döneminde devreye sokulan seçim hileleri ve rüşvetlerinin şimdiden hazırlığını yapan dinci-gerici hükümet, her tarafından dökülmeye başlayan iktidarını bu yöntemlerle biraz daha sürdürmeyi planlıyor. Bu nedenle belediyelere yapılacak seçim yardımın miktarını da 1.7 milyar lira düzeyine çıkartmayı ihmal etmiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.