3. Havalimanı’nda bir iş cinayeti daha!3. Havalimanı şantiyesinde dün yaşanan iş cinayetinde Seyithan Kaya isimli işçi hayatını kaybetti, bu cinayetle birlikte havalimanı şantiyesinde sadece tespit edilebilen iş cinayeti sayısı 40’a yükseldi!


İnsanlık dışı çalışma, barınma-beslenme-ulaşım koşullarına, iş cinayetlerine karşı gelişen işçi isyanı, operasyon-gözaltı ve tutuklamalarla gündeme gelen 3. Havalimanı’nda bir iş cinayeti daha yaşandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılarak, “Zafer Anıtı” olduğu ilan edilen 3. Havalimanı’nda bu sefer de Seyithan Kaya isimli işçi asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti!

Dün öğle saatlerinde yaşanan bu cinayetin de faili işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerini almayan patronlar ve onları denetlemekle görevli resmi mercilerdir.

Kars’ın Digor ilçesine bağlı Başköy nüfusuna kayıtlı Kaya’nın cansız bedeni, olay sonrası İstanbul Adli Tıp Kurumu’na (ATK) kaldırıldı.

Bu cinayetlerle birlikte havalimanı şantiyesinde yaşanan ve sadece tespit edilebilen iş cinayeti sayısı 40’a yükselmiş oldu!

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.