3. Havalimanı’nda bir iş cinayeti daha!3. Havalimanı şantiyesinde dün yaşanan iş cinayetinde Seyithan Kaya isimli işçi hayatını kaybetti, bu cinayetle birlikte havalimanı şantiyesinde sadece tespit edilebilen iş cinayeti sayısı 40’a yükseldi!


İnsanlık dışı çalışma, barınma-beslenme-ulaşım koşullarına, iş cinayetlerine karşı gelişen işçi isyanı, operasyon-gözaltı ve tutuklamalarla gündeme gelen 3. Havalimanı’nda bir iş cinayeti daha yaşandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılarak, “Zafer Anıtı” olduğu ilan edilen 3. Havalimanı’nda bu sefer de Seyithan Kaya isimli işçi asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti!

Dün öğle saatlerinde yaşanan bu cinayetin de faili işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerini almayan patronlar ve onları denetlemekle görevli resmi mercilerdir.

Kars’ın Digor ilçesine bağlı Başköy nüfusuna kayıtlı Kaya’nın cansız bedeni, olay sonrası İstanbul Adli Tıp Kurumu’na (ATK) kaldırıldı.

Bu cinayetlerle birlikte havalimanı şantiyesinde yaşanan ve sadece tespit edilebilen iş cinayeti sayısı 40’a yükselmiş oldu!

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.