‘Biz insan değil miyiz? Böyle yaşamak olur mu?’İşsizlik ve çaresizlik bu sefer de KPSS’yi birincilikle kazandığı halde işe yerleştirilmeyen Deniz Yıldırım’ın TBMM binasında intihara teşebbüs etmesiyle dile geldi


İşe girebilmenin bile iktidar partisinin iki dudağı arasından çıkacak bir söze kaldığı, KPSS denilen engelin yazılı kısmını aşıp sözlüde yine aynı barikata takılmanın adet haline geldiği Türkiye’de insanlar isyanlarını intihar teşebbüsleriyle dile getirmeye devam ediyor.

İntihar girişiminin bugünkü adresi de TBMM oldu. İntihar girişiminin nedeni yine işsizlikti. KPSS’yi birincilikle kazanmış olan Deniz Yıldırım, bu puanına rağmen belediyede işe alınmadığını, yetkililerle görüşmek istemesine rağmen görüştürülmediğini söylüyordu.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinden gelen Yıldırım, AKP Ağrı Vekili Ekrem Çelebi ile görüşmeye çalışmış, ancak bir türlü kendisine ulaşamamıştı.

Bunun üzerine Meclis’in Halkla İlişkiler bölümünün beşinci katına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

İsyanını  “Biz insan değil miyiz? Böyle yaşamak olur mu?” sözleriyle dile getiren Yıldırım, Türkiye gerçeğini de özetledi!

Onun bu çığlığına dilenci muamelesi yapmak da yine AKP’lilere nasip oldu! AKP Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Yıldırım’a 10 bin lira vermeyi teklif etti.

Yıldırım AKP, CHP ve NHP milletvekillerinin ikna çabalarıyla vazgeçirildi.

Her zaman olduğu gibi Yıldırım da çeşitli mercilerle telefon görüşmesi yaptırıldı, vaatlerle yatıştırıldı.

Fakat işsizlik, yoksulluk, yoksunluk, çaresizlik ve tüm bunları daha da derinleştiren örgütsüzlük olduğu yerde durmaya devam ediyor. Bu sistem sürdüğü sürece devam edeceği gibi…

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu